19. Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı’nın hazırlık çalışmaları kapsamında, Kurultay hazırlık çalışmaları hakkında bilgilendirme yapmak ve etkinliğe dair özel sektör paydaşlarının katkı ve önerilerini dinlemek amacıyla, Kurultay Yürütme Kurulu, HKMO yönetim Kurulu ve firma temsilcilerinin katılımları ile 14 Ocak 2023 Cumartesi günü kahvaltı eşliğinde bir toplantı gerçekleştirildi.

Mekânsal veri üretimi, yazılım geliştirme ya da ekipman satışı konularında sektörümüzde hizmet veren ve daha önceki kurultaylarımızın fuarlarına katılım sağlayan çok sayıda davetli firmanın katıldığı kahvaltılı toplantı, HKMO Genel Başkanı Ali İPEK’in açılış konuşması ve genel bilgilendirmesi sonrası Kurultay Başkanı Prof. Dr. Rahmi Nurhan ÇELİK ve Kurultay Düzenleme Kurulu Başkanı Doç. Dr. Nusret DEMİR tarafından yapılan sunum ile devam etti. Sunumda bizleri nasıl bir etkinlik deneyiminin beklediği ve geçmiş kurultaylarımızdan alınan birikim ve ışık ile önümüzdeki etkinliğe yönelik öneri ve değerlendirmeler aktarıldı. Teknik Kurultayın yaklaşık tarihi, web sayfası, içeriği, teması ve afiş taslakları üzerine ortaya konan alternatifler ele alınarak katılan firmaları görüş ve önerilerini dile getirdi.

Toplantıya katılım ve katkı sağlayan tüm özel sektör firma temsilcilerine teşekkür eder, bir sonraki toplantıda görüşmek üzere güzel günler dileriz.